Sermayesi az olan tüketiciler için pazar yerleri en iyi e-ticaret siteleri başta olmak üzere birçok oluşumla karşımıza çıkmaktadır.

En iyi e-ticaret siteleri artık herkesin fikir sahibi olduğu birkaç siteden öteye ulaşmıştır. Günümüz şartlarında en önemli şey zaman olduğu bilinmektedir. Zamandan tasarruf yapmanın en kolay yolu alışverişleri internet üzerinden yapmaktır. Türkiye’de de giderek yaygınlaşan internet alışverişi, e-Ticaret sitelerinin yaygınlaşmasına yol açmaktadır.

Özellikle yeni nesil, bütün ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılayarak zamandan tasarruf etmektedir. Alanında başarılı e-Ticaret siteleri iş hacmini giderek büyüterek daha çok kitleye ulaşmakta.

E-ticaret sitelerinin, normal mağazalara göre maliyetlerinin çok daha düşük olduğu bilinmektedir. Bu nedenden dolayı da birçok mağaza artık e-Ticaret üzerinden satış yapmayı tercih etmektedir. Fiziksel olarak bir mağaza açma zahmetinde bulunmak yerine, çevrimiçi olarak satış yapabilecekleri yolları denemek istemektedirler.

E-Ticaret’te her geçen gün ürün çeşitliliği giderek artmakta. Günün hangi saatinde nerede olursa olsun alışveriş yapmayı seven bireylerin vazgeçilmezi haline gelmekte.  Sizlere bu yazımızda alanında başarı elde etmiş olan en iyi e-Ticaret siteleri hakkında bildiklerimizi paylaşmak istiyoruz.

Bazı Pazaryerleri Siteleri

1- Hepsiburada

Hepsiburada, aktif olarak 1998 yılından itibaren ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır. 2011 ile 2013 yılları arasında başarısını oldukça arttırmayı sağlamıştır. 2013 yılında en iyi e-Ticaret sitesi olarak seçilmiştir. Aynı zamanda satıcılara pazaryeri platformu oluşturarak, birçok girişimci bireye destek olmuştur. Bu şekilde başarısını günümüzde daha da arttırdığını görmekteyiz. En iyi e-Ticaret siteleri arasındaki yerini korumaktadır.

2- Gittigidiyor

Gittigidiyor, Türkiye’nin en başarılı e-Ticaret siteleri arasında yer almaktadır. E-dükkân olarak da satış yapabilen bu site 2001 yılında kurulmuştur. Sıfır risk sistemi ile satıcılara Pazar yeri oluşturmayı amaçlamıştır. Kısa süre içerisinde de amacına ulaşarak oldukça büyümeyi başarmıştır. Gittigidiyor oldukça fazla ürün kategorisine ev sahipliği yaparak, aynı zamanda tüketicilere ürün çeşitliliği sunma konusunda çok iyi yerlere gelmiştir.

3- n11

Gittigidiyor gibi e-dükkân sistemi ile çalışmaktadır. Açık Pazar e-Ticaret sitesi olarak hizmet vermektedir. Doğuş Planet tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Diğer e-Ticaret sitelerine kıyasla daha yeni bir site olmasına rağmen, kısa sürede popülerliğe ulaşmıştır. Farklı ürün çeşitliliği ile farklı kitlelere hitap ederek kazanç sağlamaktadır. Kısa süre içerisinde yaklaşık olarak 4 milyon üyeye ulaşan N11, aldığı ödüllerle başarısını kanıtlamıştır.

4- Sahibinden.com

Özellikle gayrimenkul alanında hizmet vererek tanınmıştır. Sadece gayrimenkul alanı değil, diğer ürünlerin pazarlaması da yapılmaktadır. Site içerisinde ilan açmak ve üye olmak ücretsiz bir şekilde gerçekleşmektedir.

5- Yemeksepeti

En iyi e-Ticaret siteleri alanında yemek kategorisinde başarı sağlayan ilk site olarak bilinmektedir. Birçok yemek firmasına Pazar yeri yaparak, farklı kitlelere yemek servisi yapabilmeleri imkânı sunmaktadır. Yemeksepeti Türkiye’de oldukça popüler bir konuma gelmiştir. Evde yemek yapmak istemeyen çalışan bireyler, ara sıra kendini ödüllendirmek isteyenler, canı aniden bir şey çekenler saat kaç olursa olsun istedikleri yemeklere kolayca ulaşabilecekleri bir site imkânı bulmaktadır. 2009 yılında hizmet vermeye başlayan yemek sepeti 2010 yılında mobil ticaret sayesinde başarısına başarı katmıştır.

6-Trendyol

Hemen hemen her kategoride ürüne rahatlıkla ulaşabileceğini bir platform haline gelmiştir. 2010 yılında sadece 40 kişi ile e-Ticaret kervanına katılan trendyol bu gün dünyaca ünlü yatırımcıların desteklediği bir platform olmayı başarmıştır.

7- Etstur

Artık bireyler tatillerini aylar öncesinden planlayarak daha uygun hale getirmektedir. Bu şekilde oldukça uygun fiyata güzel tatil yapma imkânı bulmaktadır. Tatil, otel, seyahat gibi hizmetlere kolayca uygun fiyata ulaşabileceğiniz Etstur, en iyi e-ticaret siteleri arasında yer almaktadır.

8- Migros sanal market

Market alışverişlerinin bile internet üzerinden gerçekleştirildiği bir çağda yaşamaktayız. Bireyler ihtiyaçları olan mutfak malzemelerine tek bir tık ile ulaşabilmektedirler. Migros sanal market sayesinde evlerinden hiç çıkmadan market alışverişi yapma lüksüne sahip olabilmektedirler.