Sizlere bu yazımızda e-magazan.com da eklenerek artış gösteren Türkiye pazaryeri siteleri hakkındaki bildiklerimizi paylaşmak istiyoruz.

Türkiye pazaryeri siteleri günümüz şartlarında her sektör için çevrimiçi olarak çalışmaya başlamıştır. Hemen hemen her işlemi internet üzerinden kısa süre içerisinde gerçekleştirmenin verdiği kolaylık, herkesin hayatının vazgeçilmezi haline gelmektedir. İnsanlar işlerini internet üzerinden yönetme şansını yakalayınca, günümüz mağazacılık sektörü de internet üzerinden olmaya başlamıştır.

Bütün bunlar sayesinde e-Ticaret girişimleri oldukça artmaktadır. Eskiden bir mağaza açarak, birçok zahmete katlanan bireyler, artık ürünlerini internet üzerinden pazarlayarak sadece bilgisayar kullanıp ticaret yapabilmektedir. İnternet üzerinden ticaret yapmakta sanıldığı kadar kolay değildir. E-Ticaret girişime başlayan birey, kendine bir internet sitesi kurması gerekmektedir. Bu internet sitesinin yeterli alıcıya ulaşmasını sağlamak zaman ve emek isteyen bir eylemdir.

Zaman ve emeğin haricinde ciddi anlamda maddiyata da ihtiyaç duyulmaktadır. Bütün bu zahmetlere girip risk almak yerine, internet sektöründe hiç risk almadan kolayca ürünlerini istedikleri kitlelere ulaştırabilecekleri çeşitli pazaryeri siteleri bulunmaktadır. Bu pazaryeri siteleri daha çok yurt dışında popülerken, son dönemlerde Türkiye’de de popülaritesini arttırdığını görmekteyiz. Teknolojinin ve internetin gelişmesiyle birlikte her geçen gün daha fazla önem kazanacağı kaçınılmaz bir konudur.

Türkiye de faaliyet gösteren bazı Pazaryerleri

Gitti Gidiyor

Gittigidiyor, Türkiye pazaryeri siteleri arasında en başarılar arasında yer almaktadır. İnternet alışverişi denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen ilk site olduğunu söylememiz mümkündür. 2001 yılından bu yıla kadar etkin bir şekilde satıcılarla tüketicileri buluşturmayı başarmıştır. Birçok ürünü tüketiciye sunarak, bir çok kişiye de satış imkânı sunmuştur. Çeşitli firmaların ve şahısların kolay bir şekilde mağaza açarak ürünlerini ortaya koydukları faydalı bir platform olarak günümüzde başarı elde etmeyi başarmıştır.

İnsanlara kendi internet sitelerini açmak yerine kolay bir şekilde satış imkânı sunduğu için, her satış üzerinden belirli yüzdeler ile komisyon ücreti talep etmektedir. Aynı zamanda dönemsel olarak aidat talebinde de bulunmaktadır. Alıcılar sadece ürünlere verilen fiyatları ve üründen ürüne değişmekle birlikte kargo ücretlerini ödeyerek alışverişlerini tamamlamakta. Tüketicilerin haklarını sonuna kadar savunan bir site olduğu için, iade ve değişim hakkı sağlamakta. İnsanlar güvenerek kredi kartı bilgilerini verip alışverişini sağlamaktadır.

N11

 Türkiye pazaryeri siteleri arasındaki yerini almayı başaran n11, kısa süre içerisinde büyük kitlelere hitap etmektedir. İçerisinde bulundurduğu kategori sistemi ile insanlar aradıkları ürünleri kolay bir şekilde bulmalarını sağlamaktadır. N11 yılın bazı dönemlerinde çok büyük kampanyalar yaparak, tüketicilere ürünleri çok uygun fiyata ulaştırmaktadır. Bu şekilde tüketiciler tarafından en sevilen ve en çok ziyaret edilen pazaryeri siteleri arasında olmayı başarmıştır.

E Magazan

 Türkiye pazaryeri siteleri denilince akla ilk gelen isimler arasında yer almasa da daha fazla gruba hitap etmek için kurulan E magazan da sektöre  ivme kazandırmaya başladı. Site, satıcıların satmış oldukları ürün üzerinden belirli yüzdeler ile komisyon almaktadır. Emagazan sayesinde satış yapan girişimciler komisyon ücreti vermelerine rağmen sürümden oldukça kazandıklarını belirtmektedir. Türkiye’de en çok kitleye sahip olan pazaryerleri arasında oldukça önemli bir konuma sahiptir

E-Mağazan Referanslarından Bazıları

www.aynala.com

www.alanyadangelsin.com

www.konyadangelsin.com

www.bediadan.com

www.antcarsi.com

www.devfirsatlar.com

www.populermarketim.com