Pazaryeri siteleri komisyon oranları, siteye göre değişiklik göstermekle birlikte satış süreci için önemli bir detaydır.

Pazaryeri siteleri komisyon oranları, siteye göre değişiklik göstermektedir. Artık günümüzde e-Ticaret siteleri oldukça önemli bir konuma gelmektedir. E-Ticaret sitesi girişimine giren her birey, kendi sitesini kurmak yerine Pazar yeri üzerinden satış yapma fikri edinmektedir.

Pazar yerleri kişilere belirli komisyonlar karşılığında, kendi ürünlerini pazarlama imkânı sunmaktadır. Pazaryeri adeta tüketici ile satıcıyı buluşturarak alışveriş sistemini kurmayı sağlamaktadır. Pazaryeri sitelerinden en yaygın olanları Hepsiburada, n11, amazon ve Gittigidiyor gibi siteler aracılığıyla satıcılar sattıkları her ürün üzerinden komisyon vermek karşılığında ürünlerini o platformlar üzerinden satışa sunabilmektedirler.

Pazaryeri siteleri farklı kitlelerdeki tüketicileri, ürünler ile buluşturarak aynı zamanda ürünleri kıyaslamaları için imkân sunmaktadır. Tüketiciler ürünü satın almadan önce, daha önce satın alıp alışverişi sağlamış olan müşterilerin yorumlarını ve satıcıya verdikleri puanı görebilme şansına sahip. Bu şekilde hangi satıcının daha fazla müşteriyi memnun ettiği de açık bir şekilde gözükmekte. Bu şekilde oldukça güvenli bir alışveriş sistemi kurulmaktadır.

Satıcılar ise kendi kuracakları e-Ticaret sitelerinin ulaşabileceği müşteri kitlesinden çok daha fazlasını pazaryeri siteleri sayesinde elde etmektedir. Kitlelere ulaşmanın mutluluğu içerisinde olan satıcılar sitelere verdikleri komisyonu önemsememektedir. Fakat yine de Pazar yeri siteleri içerisinde, her siteye göre komisyon oranları değişmektedir. Sizlere bu yazımızda farklı Pazar yeri siteleri komisyon oranları konusundan bahsetmek istiyoruz.

N11 Komisyon Oranları

 Ülkemizde oldukça popüler olan N11, çeşitli ürün kategorisine sahip olduğunu görmekteyiz. Siteye verilecek olan komisyonlar da her kategori için farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak beyaz eşya satmak isteyen bir satıcı %8 oranında komisyon öderken, bebek oyuncakları satmak isteyen satıcı %15 oranında komisyon ödemektedir. Kozmetik ürün kategorisinde ürün satmak isteyen satıcı ortalama olarak %14 ve %15 oranlarında komisyon ödemektedir.

Satmak istediğiniz kategoriye göre site üzerinden bilgilendirme kısmını inceleyip komisyon oranını öğrenebilirsiniz. Tüketicilerin güvenini sonsuz kazanmış olan N11, satıcılara oldukça kazanç sunduğu için komisyon oranlarını verseler bile sürümden çok büyük kar ettikleri bilinmektedir. Birçok satıcı komisyon oranlarını da hesaba katarak ürün fiyatlarını belirlemektedir. Site içerisinde rekabetinde olduğunu hesaba katarsak, aynı ürünü daha uyguna satan satıcıları da göz önünde bulundurmalarını tavsiye etmekteyiz.

N11 Komisyon ve Pazarlama Hizmet bedeli oranlarını görmek için kategori seçiniz. TIKLAYIN.

Hepsiburada Komisyon Oranları

E-Ticaret pazaryeri sitelerinin önde gelenlerinden biri olan Hepsiburada, Türkiye’de oldukça popüler bir konuma sahiptir. Türkiye üzerinde en çok satış gerçekleştirmeyi başarmış pazaryeri sitesi olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda sektör üzerinde ilk faaliyete geçmiş pazaryeridir. Satıcıların ve tüketicilerin bütün haklarının sonuna kadar korunduğu birçok kategoriye sahiptir. Hepsiburada üzerinden ürün satışı yapmak isteyen satıcılar belirli bir oranda komisyon vermeyi kabul etmeleri gerekmektedir.

Hepsiburada pazaryeri siteleri komisyon oranları arasında yüksek olanlar arasında yer aldığı görülmektedir. Fakat birçok insan tarafından oldukça tercih edildiği göz önünde bulundurulursa bu durum normaldir. %25 civarında komisyon alan hepsiburada yüksek cirosu sayesinde yine de satıcılar tarafından en çok tercih edilen pazaryeri arasında yer almaktadır.

amazon Komisyon Oranları

 Amazon, pazaryeri siteleri komisyon oranları arasında düşük diye tabir edebileceğimiz bir düzeyde komisyon oranı talep etmektedir. Amazon pazaryeri sitesini diğerlerinden ayıran özellik, sadece barkotlu ürünlerin satışta olmasıdır. Amazonda ilerleyen yıllarda komisyon oranlarının artacağı tahmin edilse de şuan için ortalama olarak %10 seviyesinde olduğu bilinmektedir.

gittigidiyor Komisyon Oranları

Gittigidiyor, pazaryeri siteleri arasında oldukça tercih edilenler arasında yer almaktadır. Gittigidiyor satıcılara ürünlerini ücretsiz olarak listeleme hakkı sunmaktadır.  Komisyon ücreti kategori türüne göre değişmekle birlikte bu oran %10 ve %20 arasında değişiklik göstermektedir.

https://www.gittigidiyor.com/satici-bilgi-merkezi/ilk-defa-satis-yapmak/ucretler-ve-komisyonlar.html

Büyüyerek Devam eden Stoksuz E-Ticaret ( Dropshipping ) Sisteminde %9 ile nasıl ticaret yapılır öğrenmek istiyormusun ? O Halde Bizimle İletişime geçin en ayrıntılı şekilde anlatalım.