Her yıl cirosu katlanarak artan internet satışları hakkında bu alışveriş mağazaları nasıl çalışıyor sorusu ile birlikte başlayan merak bu kez E-mağazan tüm gerekli altyapısı ile hazır bir şekilde teslim edilmektedir.

Ürününü satıp para kazanmak şeklinde yaşanan klasik ticari süreç E-mağazan nedir şeklinde ortaya konan konu üzerinden internet girişimcileri için Stoksuz E-ticaret sağlam bir mecrada devam edebilir. İnternette hazır bir alt yapı, fazla teknik donanım gerektirmeden kullanılabilecek toplu bir alışveriş platformu, bu hazır alt yapının kendi içinde çalışmasından bile kazanç elde edebilme imkanı şüphesiz internet girişimcilerinin de ilgisini çekecektir.

Hatta elinde satışa sunacağı herhangi bir ürünü olmayanlar bile sistemin kendi içindeki çalışma koşullarıyla gelir elde edebilirler. Kadınların kozmetik satışlarına yönelik olarak kabul günlerinde yaptığı tanıtımlarla popüler olan satış ağının internetteki bir benzeri diye tanımlayabileceğimiz bu oluşum e-ticaretin kendi içinde yarattığı bir fırsattır. “İnternet girişimcileri için hazır ortam” sunacak olan siteler içinde olan E-magazan da yepyeni bir satış platformu olarak üye kayıtlarına başladı.

E- Ticaret ve Hayatımız

Kavramlarımızın başına elektronik anlamına gelen o ünlü “e” gelince hayatımızın ne kadar değiştiği ve aslında ne kadar kolaylaştığı yaşanan bir gerçektir. En bilinen örnek elektrik faturası ödemek için artık kuyruğa girilmesinin gerekmediğidir. İnternet hayatımızın merkezi haline gelmiştir, işleri kolaylaştırmış ve bütün günlük hayatımızı değiştirmiştir. Ticaretin de “e” şekline dönüşmesi gayet normaldir. Hatta bu büyük mecra satış yap kazan kuralına ek olarak satış yapıldığı için elde edilebilecek kazançlar şeklinde ek gelir imkanı bile sunmaktadır. E-ticaretin güvenle yapılabileceği elektronik bir ortamı hazırlayıp sunmak da internetin kendi sistemi içinde yarattığı bir iştir.

Günlük hayatta web sitesi tasarlama şeklinde söyleyerek benimsemeye başladığımız bu iş aynı zamanda genç neslin hayallerindeki uğraşlardan biridir. E-magazan işte bu e-ticaretin güvenle yapılabileceği elektronik ortamı hazır halde sunmak için tasarlandı. (İnternetin ilginç yanlarından biri sitelerin konmuş isimlerinin yapılanı net şekilde özetleyebilmesidir. Örneğin E-magazan adı daha ilk başta bir işi ve gelir elde etmeyi çağrıştırmaktadır. Bu isimle bile kişi kendini girişimci gibi hissetmeye başlayabilir.)

Senin Mağazan Hangisi Olabilir?

E-magazan internetin sağlayacağı imkanlardan yararlanmak isteyen girişimciler için ticaret ortamını hazır halde sunan bir e-mağaza sitesidir. Dahil olup gelir elde edebilirsiniz. Hemen akla gelen konular içinde “İnterneti yeterince kullanamıyorum, teknik bilgim yetersiz”, “Bir şeyler satmak için şirket falan kurmak gerek şimdi, iş uzar, karışır”, “İnternette nasıl güvenliği sağlayacağım ki, zor bir şey o” şeklinde alışılagelmiş itiraz cümlelerini duyar gibiyiz. Bütün bunlar için endişelenmenize ve daha işin başında hevesinizi kırmaya gerek yok. E magazan E Ticaret Platformu sizi;

Hazırlanmış teknik bir alt yapı,

Banka ve ödemeler için kullanıma hazır bir sistem,

Gene hazırlanmış kargo alt yapısı,

Kurulmuş bir “e” güvenlik kolaylığı,

İlk anda ürünleri olan mağaza şeklinde işe başlatacaktır. Daha sonra kendiniz de tabii ki ürün ekleyebilirsiniz. Her sektörden ürün ve hizmet ne zaman isterseniz mağazanızda yer alabilir.

Size düşen sadece mağaza adını ve logonuzu bulmaktır. İsim bulurken, yukarıda sözünü ettiğimiz gibi; işi toparlayıcı tanımlamalar olmasına dikkat edin.

Başlangıçtaki itiraz cümlelerinin böylece geçerliliği kalmamıştır.

E-magazan ortamında ulaşılacak müşteri kitlesi hazırdır. Kendi ürünlerinizden başka sistemde görülen hazır ürünleri satarak da kazanç elde etme imkanları vardır. Bu konudaki ayrıntılı rakamlar bu kez firmamızın kendi tanıtıcı sitesinden öğrenilebilir. Bu faaliyet biçimleri internetin kendi işleyişinden doğan yeni iş kollarıdır.